רישוי אירועים המוניים: אישור לקיום אירוע

כל מי שמעוניין להפיק אירוע המוני חייב להחזיק ברישוי מתאים, לצורך קיום האירוע. 

יש לזכור כי אירועים המוניים מצריכים לא מעט הכנות ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר, מאחר ולעומת אירועים קטנים, הכוללים כמה עשרות או אפילו מאות בודדים של אנשים, אירועים המוניים כוללים מסה משמעותית של בני אדם. 

כמות עצומה של אנשים במקום אחד עלולה להוביל לאסון, מאחר ובמקרה חירום האנשים עלולים לדרוס אחד את השני, לדחוף ולהוביל לחבלות קשות ואף אובדן חיי אדם. 

כמו כן, אירועים המוניים נחשבים לבעייתיים מבחינת אבטחה, מאחר ויש צורך לאבטח כמות עצומה של בני אדם בבת אחת. לכן יש צורך להפיק אישור לקיום אירוע המוני, במטרה להפיק את האירוע. 

רישוי אירועים המוניים מצריך עמידה בקריטריונים שונים, שנחוצים לצורך שמירה על הבטיחות במקום האירוע.

רישוי אירועים המוניים – מה זה בעצם אומר?

כל סוג של אירוע המוני החל מאירוע תרבות, אירוע ספורט ועד הופעה המיועדת לאלפי אנשים, כולם מצריכים רישוי מיוחד. לדוגמה כל אירוע שנועד תחת כיפת השמיים המיועד ליותר מ-500 אנשים חייב ברישוי לפי סעיף 7.7ה'. 

אירוע ספורט מעל 500 איש לפי סעיף 7.7 ד'. עסק שמגיש משקאות משכרים (כל בר באירוע, כנס, תערוכה, מסיבה במקום סגור חייב ברישוי לפי פריט רישוי 4.8. הרישוי מבטיח כי כל המשתתפים באירוע יהיו בטוחים, בזכות ההקפדה על תקנות הבטיחות. 

אומנם ישנם פרטים רבים שיש לתת עליהם את הדעת, כגון שימוש בגדרות הפרדה ומחסומים, לצורך יצירת תור מסודר של אנשים ומניעת הידחפות, אך אחד הפרמטרים החיוניים לקבלת הרישוי הוא שימוש במצלמות לאירועים המוניים

אחד הפתרונות היעילים ביותר לבעיה כולל השכרת מצלמות אבטחה המתאימות לאופי ולסוג האירוע. לפי הגדרת החוק, אירוע המוני מוגדר בתור אירוע הכולל מעל ל- 500 איש והוא מתקיים במקום שאינו מצויד ברישיון המתאים לקיום אירועים המוניים או שאין ברישיון הקיים אישור להגשת אלכוהול. 

כל אירוע שמתקיים מחוץ למבנה כלשהו, מצריך רישוי מסוג זה 7.7 ד'.

רישוי אירועים המוניים – מה דרוש לצורך קבלת האישור?

על מנת לקבל רישוי אירועים המוניים יש צורך להגיש תיק בטיחות מקצועי, הכולל את כל האישורים והמסמכים הנדרשים לפי חוק. מאחר וכל אירוע המוני כרוך בסכנות בטיחות שונות, יש צורך לעמוד בתקני הבטיחות הרלוונטיים. 

יש צורך בתכנון בטיחות מקצועי של האירוע, המתייחס לתשתית ולמבנים במקום האירוע, לתשתיות ולמתקנים הזמניים שמוקמים לכבוד האירוע ולהגשת המזון והשתייה במקום. 

בנוסף, יש צורך לשכור מצלמות אבטחה לאירועים, לעיתים יש צורך ודרישת משטחה להקמת חפ"ק, אנו מספקים גם שירותי חפ"ק נייד הכולל את כל פתרונות האבטחה הנדרשים על מנת לענות לדרישות הרישוי. על מנת לעמוד בדרישות משטרת ישראל. 

חברה מנוסה ומקצועית תסייע לכם כבר משלב התכנון והגשת התוכנית למשטרה, על מנת לקבל אישור לקיום האירוע. 

נשמח לסייע לכם לבחור את המצלמות המתאימות ביותר לאירוע, כולל מצלמות המאופיינות בראיית לילה, ספירת קהל, ניהול חניונים והרשאות רכבים מורשים לאירוע.

אנו בחברת iSeeYou נשמח לספק לכם פתרונות תקשורת וביטחון לצורך קבלת אישור לקיום אירוע המני. רישוי אירועים המוניים מחייב שימוש במצלמות אבטחה, לכן נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום. 

אנו מספקים שירותי השכרת מצלמות אבטחה והשכרת חפ"ק נייד והקפדה על בחירת סוג המצלמה המתאים ביותר לאירוע שלכם. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה וכמובן לספק שירותי התקנת מצלמות אבטחה ברמה הגבוהה ביותר. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!