איך לנהל אירוע המוני בצורה היעילה והמקצועית ביותר?

היום ניתן למצוא לא מעט סוגים שונים של אירועים המוניים, החל מאירועי ספורט, פסטיבלים, הופעות וכדומה. 

רבים נהנים מהאווירה המיוחדת של האירוע, כתוצאה מכמויות האנשים שגודשים את המקום. לרוב מדובר על אירועים רועשים וצבעוניים, שמהווים חוויה בלתי נשכחת עבור המשתתפים. אך חשוב לדעת כי על מנת לנהל אירוע המוני בצורה המקצועית והבטיחותית ביותר, יש צורך להקפיד על מספר נקודות מפתח חיוניות. 

אחת הנקודות החיוניות ביותר היא הצורך לקבל אישור מתאים ממשטרת ישראל, שנועד להבטיח את בטיחות האירוע ולמנוע מקרי אסון. 

יש לזכור כי כמות גדולה של אנשים במקום אחד עלולה להוביל לדוחק ולצפיפות, העלולה לסכן את המשתתפים במקרה של שריפה, אירוע בטחוני או כל מצב אחר, שיצריך פינוי מהיר ויעיל מהמקום. 

כל מה שחשוב לדעת לגבי ניהול יעיל ומקצועי של אירוע המוני

משטרת ישראל מחייבת קבלה של אישור לצורך קיום של אירועים המוניים, במטרה לוודא כי מפיקי האירוע עומדים בכל הסטנדרטים המחמירים ביותר. 

אישור מסוג זה מעיד כי מדובר על אירוע בטוח, שההשתתפות בו אינה מסכנת את המשתתפים. 

בכל הנוגע לנושא של נוהל אירועים המוניים ועל מנת לעמוד בסטנדרטים המתאימים, יש צורך להיעזר במערכות טכנולוגיות חדשניות, המבטיחות להגן על משתתפי האירוע מפני דוחק, שוד ועבירות אלימות. אחת הדרישות המרכזיות של משטרת ישראל כוללת הגבלה של כמות המשתתפים באירוע. 

באמצעות מערכת לספירת קהל ניתן לדעת בכל רגע נתון את מספר האנשים הנמצאים במקום, במטרה לבקר ולעקוב אחר כמות המשתתפים ולהגביל את כניסתם של משתתפים נוספים. 

ניהול יעיל ובטיחות של אירוע המוני – אילו פתרונות טכנולוגיים כדאי לכם להכיר?

מעבר למערכת לספירת אנשים, כדאי לדעת כי משטרת ישראל מחייבת את מפיקי האירוע להתקין מצלמות אבטחה במקום. 

מצלמות האבטחה נועדו הן לצורכי הרתעה והן לצורכי תיעוד ובקרה בזמן אמת. 

רוב האנשים יימנעו מביצוע של עבירות פליליות כשהם יודעים כי הם מצולמים, לכן הנוכחות של מצלמות האבטחה יכולות למנוע או לפחות למזער מקרים של שוד ועבירות אלימות. 

מצד שני, מצלמות מוסתרות יכולות לתעד את המתרחש בזמן אמת ולהזעיק למקום את כוחות ההצלה או את כוחות המשטרה במידת הצורך. 

בנושא של נוהל אירועים המוניים חשוב לוודא כי מדובר על מצלמות איכותיות ואמינות, המכסות את כל השטח ומותקנות בצורה מקצועית. 

מומלץ לבחור במצלמות המכילות את האופציה לראיית לילה, על מנת להבטיח כיסוי רחב של האירוע גם בתנאי חושך או תאורה לקויה. בנוסף, יש לוודא כי המצלמות עמידות בפני וונדליזם ופגעי מזג האוויר, מאחר ומצלמות שמוצבות תחת כיפת השמיים ואינן מותאמות לכך, עלולות להתקלקל במקרה של גשם או לחות גבוהה.

אנו בחברת iSeeYou מתמחים בתחום של פתרונות תקשורת וביטחון ונשמח לסייע לכם לנהל אירוע המוני בצורה היעילה והמקצועית ביותר. נוכל לספק לכם מצלמות אבטחה מקצועיות להשכרה וכמובן לספק שירותי התקנה מקצועיים. צרו קשר!